Matek házi feladat?! (sürgős)


Egy háromszög oldalai egy mértani sorozat egymás utáni tagjai. Legrövidebb oldala 64cm, kerülete 244cm.

Mekkora a másik két oldal?


A válaszokat előre is köszönöm! Zöld kéz megy!



2016. okt. 12. 18:31
 1/3 anonim ***** válasza:

K=a+b+c

K=a1+(a1*q)+(a1*q^2)

a1=64


244=64+64q+64q^2

rendezed, egyszerűsíted

16q^2+16q-45=0

q1=1,25 q2=-2,25 nem megoldás, a háromszög oldalai pozitívak


a=64 cm

b=64*1,25=80 cm

c=64*1,25^2=100 cm


K=64+80+100=244 cm

2016. okt. 12. 18:43
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm mucikám!
2016. okt. 12. 18:53
 3/3 anonim ***** válasza:
Mucikám? xD Szívesen! :)
2016. okt. 12. 20:51