Egy háromszög oldalai egy mértani sorozat egymás utáni tagjai. Legrövidebb oldala 64cm, kerülete 244cm.
Mekkora a másik két oldal?
A válaszokat előre is köszönöm! Zöld kéz megy!
2016. okt. 12. 18:31
1/3 anonim válasza:
K=a+b+c
K=a1+(a1*q)+(a1*q^2)
a1=64
244=64+64q+64q^2
rendezed, egyszerűsíted
16q^2+16q-45=0
q1=1,25 q2=-2,25 nem megoldás, a háromszög oldalai pozitívak
a=64 cm
b=64*1,25=80 cm
c=64*1,25^2=100 cm
K=64+80+100=244 cm
2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm mucikám!
2016. okt. 12. 18:53