sürgös lenne! köszönöm előre is!2016. okt. 12. 18:18
1/2 Arp Du válasza:
Meg van adva a levegő, az oxigén és a hidrogén sűrűsége? Ezekből számoltam, de lehet hogy nem jól
relatív ρ= keverék ρ/ levegő ρ=
(x*ρ(H2) + (1-x)*ρ(O2 oxigén))/ ρ(levegő)
x: H2 tömeg%, 1-x: O2 tömeg%
levegő sűrűsége ρ=1,3 kg/m3
oxigén sűrűsége 1,31kg/m3
hidrogén sűrűsége 0,082kg/m3
(x*0,082+(1-x)*1,31)/1,3=0,8
(x*0,082+1,31-x*1,31)/1,3=0,8
(1,31-x*1,23)/1,3=0,8 ../*1,3
1,31-x*1,23=1,04
0,27=x*1,23
x=0,22 tömeg% hidrogén
0,78 tömeg% oxigén
ha a térfogatok aránya= anyagmennyiségek aránya
n(H2)/n(O2)=0,22g/ 2g/mol / 0,78g/ 32g/mol = 0,11/0,024
V/V%(H2) /(1-V/V%(H2)) = 0,11/0,024 =4,58
V/V%(H2)=4,58*(1-V/V%(H2))
V/V%(H2)=4,58-4,58*V/V%(H2))
5,58*V/V%(H2)=4,58
V/V%(H2)=4,58/5,58= 0,82
hidrogén: 82% térfogat%
oxigén: 28% térfogat%
2/2 A kérdező kommentje:
Köszonöm, ment a zöld :)
2016. okt. 14. 07:31