^valami^:a ^ ^-jel közötti rész a hatványkitevő.2010. ápr. 25. 17:19
2/5 czibles válasza:
1)
felírod mindet 2 hatványként
2^2x -ent kiemelsz mindenhonnan és rendezed: 7,5*2^2x = 15
leosztasz, hivatkozol exp fv szig mon miatt
és kijön hogy X=1/2
3/5 czibles válasza:
2) ugyan az mint az első csak 2^x -t emelsz ki.
3) is ugyan ez ott meg 2^3x -t emelsz ki
4/5 czibles válasza:
és az eredmények:
2) X=5
3) x=0
(nem ellenőriztem)
5/5 anonim válasza:
a vége egyketted plusz kettönégy lesz