Szükségem lenne az irányszögre, irányvektorra [(v) v1,v2] ill. a normálvektorra [(n) A, B)]
Előre is köszönöm a válaszokat.
2016. okt. 11. 21:29
1/3 anonim válasza:
n(2/3;5/3)
v1(-5/3;2/3) v2(5/3;-2/3)
y-ra rendezve y=-2/5x
tg(alfa)=2/5
alfa=21,8
2/3 A kérdező kommentje:
Hogy jött ki az alfára a fok, hogy lehet azt kiszámítani?
2016. okt. 12. 20:38
3/3 anonim válasza:
Számológéppel. Nem tudom neked milyened van. Nálam shift+tan+2/5 és egyenlő.