Szükségem lenne az irányszögre, irányvektorra [(v) v1,v2] ill. a normálvektorra [(n) A, B)]


Előre is köszönöm a válaszokat.


2016. okt. 11. 21:29
 1/3 anonim ***** válasza:

n(2/3;5/3)

v1(-5/3;2/3) v2(5/3;-2/3)


y-ra rendezve y=-2/5x

tg(alfa)=2/5

alfa=21,8

2016. okt. 11. 21:45
 2/3 A kérdező kommentje:
Hogy jött ki az alfára a fok, hogy lehet azt kiszámítani?
2016. okt. 12. 20:38
 3/3 anonim ***** válasza:
Számológéppel. Nem tudom neked milyened van. Nálam shift+tan+2/5 és egyenlő.
2016. okt. 13. 00:51