Szükségem lenne az irányszögekre, irányvektorokra [(v) v1,v2] ill. a normálvektorokra [(n) A, B)]
Előre is köszönöm a válaszokat.
2016. okt. 11. 20:06
1/2 anonim válasza:
b)
Ahhoz, hogy az le tudd olvasni az egyenes meredekségét y-ra kell rendezned.
-3y=4-1/2x
y=1/6x-4/3
x szorzója a meredekség, vagyis tg(alfa)
m=1/6
tg(alfa)=1/6
Ezt számológéppel kiszámolod
alfa=9,45°
A normálvektor leolvasásához x és y egy oldalon kell, hogy legyen. x szorzója A, vagyis a normálvektor első koordinátája, y szorzója B, vagyis a második koordináta.
n(0,5;-3) (az eredeti egyenletből)
Az irányvektor merőleges normálvektorra v1(3;0,5) vagy v2(-3;-0,5) attól függően, hogy a normálvektort +90 vagy -90 fokkal forgattuk el.
Ugyanígy kell a többit is megcsinálni.
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2016. okt. 11. 20:58