Az egyenes egyenlete: b. , 0,5x-3y=4 c. ,2/3x+5/3y=0 d. ,2y-x=12 e. ,12x+8y-16=0 (? )


Szükségem lenne az irányszögekre, irányvektorokra [(v) v1,v2] ill. a normálvektorokra [(n) A, B)]


Előre is köszönöm a válaszokat.


2016. okt. 11. 20:06
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

b)

Ahhoz, hogy az le tudd olvasni az egyenes meredekségét y-ra kell rendezned.

-3y=4-1/2x

y=1/6x-4/3

x szorzója a meredekség, vagyis tg(alfa)

m=1/6

tg(alfa)=1/6

Ezt számológéppel kiszámolod

alfa=9,45°


A normálvektor leolvasásához x és y egy oldalon kell, hogy legyen. x szorzója A, vagyis a normálvektor első koordinátája, y szorzója B, vagyis a második koordináta.

n(0,5;-3) (az eredeti egyenletből)


Az irányvektor merőleges normálvektorra v1(3;0,5) vagy v2(-3;-0,5) attól függően, hogy a normálvektort +90 vagy -90 fokkal forgattuk el.


Ugyanígy kell a többit is megcsinálni.

2016. okt. 11. 20:28
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2016. okt. 11. 20:58