Zibbo kérdése:

Segítene valaki a matekban?

Eszti a tortajanak 2 ötödét öccse pedig 1harmadát ette meg.a többi vendég 200 g ot evett. Valaki levezetne hogy mennyi volt az egesz torta

2016. okt. 11. 17:31
 1/3 anonim ***** válasza:

egész torta = 2/5 rész + 1/3 rész + 200g

2/5 = 6/15

1/3 = 5/15

tehát az egész torta = 6/15 + 5/15 + 200g

ebből következik, hogy 200g = 4/15

200 / 4 * 15 = 750g

2016. okt. 11. 17:41
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

2/5+1/3=6/15+5/15=11/15-öd rész,ennyit evett Eszti és öccse.

A maradék 4/15-öd rész volt a 200g..

Tovább már tudod csinálni??

2016. okt. 11. 17:43
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

2/5 + 1/3 + 200g=1

6/15 + 5/15 = 11/15

4/15=200g

1/15=50g

15/15=750g

2016. okt. 11. 17:43