Eszti a tortajanak 2 ötödét öccse pedig 1harmadát ette meg.a többi vendég 200 g ot evett. Valaki levezetne hogy mennyi volt az egesz torta2016. okt. 11. 17:31
1/3 anonim válasza:
egész torta = 2/5 rész + 1/3 rész + 200g
2/5 = 6/15
1/3 = 5/15
tehát az egész torta = 6/15 + 5/15 + 200g
ebből következik, hogy 200g = 4/15
200 / 4 * 15 = 750g
2/3 anonim válasza:
2/5+1/3=6/15+5/15=11/15-öd rész,ennyit evett Eszti és öccse.
A maradék 4/15-öd rész volt a 200g..
Tovább már tudod csinálni??
3/3 anonim válasza:
2/5 + 1/3 + 200g=1
6/15 + 5/15 = 11/15
4/15=200g
1/15=50g
15/15=750g