Adrian.Leverkuhn kérdése:

Hogyan lehet meghatározni S8-ban az (18) (27) (36) (45) elemek inverziószámát?


2016. okt. 7. 19:58
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
gyártótól kérdezd. egyébként minek az neked?
2016. okt. 7. 20:09
 2/3 anonim ***** válasza:

Meg kell számolni. Akár az ujjaidon is lehet, ha úgy könnyebb.


Az (18)-nál pl az 1 és a 8 is inverzióban lesz mind a 6 köztük lévő számmal, plusz még egymással is, a többi számmal nem történik semmi, az 2*6+1=13.

2016. okt. 7. 20:36
 3/3 anonim ***** válasza:

Vagy simán felírod, hogy a konkrét permutáció milyen sorrendet csinál az 12345678 sorrendből:

(18): 82345671,

(27): 87345621,

(36): 87645321,

(45): 87654321;

és ebben összeszámolod az inverziókat. A 8 a mögötte levő mind a 7 darab elemmel inverzióban áll, a 7 a mögötte levő 6-tal,… ez összesen

7 + 6 + 5 + 4 + 3 + 2 + 1 + 0 = 7*8/2 = 28

inverzió.

2019. febr. 24. 09:37