Ha adva van egy épület, melynek ismerem az oldalait, és ezt kell befednem egy szintén adott oldalú táblával, hogyan tudom meghatározni, hogy legalább hány táblát kell vennem?

A területek alapján, vagy mi erre a módszer?
2016. júl. 31. 12:32
 1/3 anonim ***** válasza:
Terület alapján nem tudod belőni, csak nagyjából. Ha pontosan akarod, akkor a táblák oldalhosszát kell összehasonlítanod az épület oldalhosszaival, ebből egyértelműen kiadódik hány tábla kell.
2016. júl. 31. 12:37
 2/3 anonim ***** válasza:

Az ilyen feladatokat érdemes kicsiben megnézni, aztán feltételezzük, hogy nagyban is így működik. Például: adott egy 3x5-ös téglalap, hány 2x2-es négyzet szükséges a lefedéshez, és azokat hogyan helyezzük el, hogy a lehető legkevesebb négyzetet kelljen szétvágni?


Válasz: a 3-as oldalhoz 1, az 5-ös oldalhoz 2 négyzetet tudsz illeszteni, tehát 1*2=2 négyzetet tudsz felrakni, ezek összterülete 8 területegység, a téglalapé 3*5=15 területegység, vagyis még 7 területegységnyi részt le kell fedned, ehhez még 2 négyzetre lesz szükséged.


Egyébként az első rosszul mondta; ha azt nézed, hogy adott területet hány táblával tudsz lefedni, azzal pontosan megkapod a szükséges táblák számát. A fenti példában 3*5=15 területegység kell, egy tábla 2*2=4 területegységű, tehát 15/4=3,75 táblára van szükség, de mivel csak egész számú tábla vásárolható, ezért 4 kell nekünk. A fenti leírás pedig megadja, hogy hogyan kell kiszámolni azt, hogy a lehető legkevesebbet kelljen szétvágni hozzá.

2016. júl. 31. 12:50
 3/3 anonim ***** válasza:

Lefedendő terület=ß*táblaterület. Ez egy elvi érték, felfelé kell kerekíteni.

Ha valóságos példáról van szó, akkor esztétikailag is a kellemesebb megoldás választandó. Ekkor több tábla lehet a helyes megoldás, mint elméletileg.

2016. aug. 1. 20:08