Összesen 4 házi feladatot kaptunk tegnap előtt Matekból, kettőt sikeresen megcsináltam (szerintem)

De van a maradék kettő amivel nem tudom mit hogy, ha valaki leírná nekem kicsit részletesen jobban átlátnám és rájönnék a kulcsára s logikájára!


1.)Egy 2 m hosszúságú sálat akarunk kötni. Ha az első napon 18 cm-t, majd pedig minden nap az előző napinál 4 cm-rel hosszabb darabot kötünk, akkor hány nap alatt készül el a sál?


2.) Egy számtani sorozat első tagja 100, a hatodik tagja pedig egyenlő a differenciával. Határozza meg a második tagot!



2016. okt. 4. 18:46
 1/3 A kérdező kommentje:
Pontozok, köszönöm előre is!
2016. okt. 4. 18:46
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy számtani sorozat, melynél:

a1=18

d=4

Sn=200 (ez az első n tag összegét jelöli)


Sn = [2*a1 + (n-1)*d]*n/2

Ez alapján:

200 = [2*18 + (n-1)*4]*n/2

400 = [36 + (n-1)*4]*n

400 = 36*n + n*(n-1)*4

100 = 9*n + n^2 - n

n^2 + 8*n - 100 = 0

Másodfokú megoldóképlettel megoldva: n=6.77

Tehát 6 nap NEM elég, a 7. napon fog elkészülni.



2)

a1=100

a6=d

Tudjuk, hogy:

a6=a1+5*d

d=a1+5*d

-4*d=a1

-4*d=100

d=-25


a2=a1+d=100-25=75

2016. okt. 4. 18:54
 3/3 anonim ***** válasza:
Annyit belekötnék (hahahaha) az elsőbe, hogy nem muszáj egyenlőségnek lennie, hanem <= is jó nekünk, ebből egyértelműen kiderül, hogy a legkisebb n, ami jó, az a 7.
2016. okt. 4. 21:08