Fontos, valaki meg oldja ezt a feladatot?


Egy Síelő egy lejtőn jön lefele, a lejtő legtetejéről indul. A lejtő hossza 100m. a lejtő után még csúszik 80 m-t. A lejtő és a talaj között bezárt szög sinα= 0.6.

m=70 kg. v0=0 m/s

A lejtő tetejét A-val jelöltük, a végét B-vel, és a vizszintesen megtett út végét C-vel.

a) Ea ( a lejtő tetején az energia) (ha jól tudom, akkor (m*V02 (a négyzeten))/2 ami 70*02(négyzeten)/2 ami 0 ugye?

b)μ= ?( Fs= μ*N)

c)Vb (amikor a B-nél van, mekkora a sebessége)

d) PC->A( mekkora a teljesitménye a felvonónak, ami visszaviszi a C-től az A-hoz)( P= L/t => P= (F*d)/t => P=F*v)

Légyszi ha megoldjátok, magyarázzátok is el.


Előre is köszi



2016. okt. 4. 13:17
 1/4 anonim ***** válasza:

a) A lejtő tetején a síelő áll, így a MOZGÁSI ENERGIÁJA lesz nulla, amit kiszámoltál. Viszont helyzeti energiája van, E=m*g*h, ahol m-tömeg, g-nehézségi gyorsulás, h-magasság. A 'h' magasságot a sinα=h/100 képlettel számolhatod, vagyis h=0.6*100=60méter

Innen számolhatod már az energiáját.


c) A helyzeti energia átalakul mozgási energiává, vagyis:

m*g*h = (m*v^2)/2, amiből a 'v' lesz a sebessége B pontban:

v = gyök(2*g*h)


b) és c) nem tudom.


d)

2016. okt. 4. 13:56
 2/4 anonim ***** válasza:
Kicsi katyvasz lett a vége, szóval, b) és d) nem tudom.
2016. okt. 4. 13:57
 3/4 A kérdező kommentje:
Semmi baj, valószínű, hogy megérti a tanárnő :D
2016. okt. 4. 19:34
 4/4 anonim ***** válasza:
A súrlódás miatt a helyzeti energia egy része alakul csak át mozgásivá a B pontig, a maradék belső energiává alakul, vagyis a mechanikai energia nem marad meg! Előbb meg kell oldani a b) pontot, addig a c)-t nem lehet. d)-hez meg kéne még egy idő adat, ami alatt vélhetően állandó sebességgel vontat a felvonó, de vajon milyen pályagörbe mentén?
2016. okt. 7. 00:11