Feladat:Egy paralelogramma két szomszédos oldalának hossza 8 cm és 12 cm, az általuk bezárt szög 60°-os. Számítsa ki a paralelogramma területét!2012. máj. 15. 19:27
1/2 anonim válasza:
2 darab egybevágó háromszögre esik szét az átló mentén elvágva a parallelogrammát, így a terület: 2*(8*12*sin(60 fok)/2)=2*(8*12*sqrt(3)/2/2)=83.14 cm^2. Használtam sz T=a*b*sin(gamma)/2 képletet (háromszögre).
2/2 anonim válasza:
A paralelogramma területét kétféleképpen lehet kiszámolni, vagy a T=a*ma vagy a T=a*b*siny
Jelen esetben az utóbbival célszerű számolni, hiszen adott a két oldal hossza és a közbezárt szögük.
Ezek alapján így oldjuk meg a feladatot:
T=8*12*sin60
T=83,14cm^2