Aki épp ráér, és jóban van a matekkal az legyen szíves oldja meg az alábbi feladatot, és írja le mennyi lett az eredmény, mert kiváncsi vagyok. Valaki? Kösz előre is!

Feladat:Egy paralelogramma két szomszédos oldalának hossza 8 cm és 12 cm, az általuk bezárt szög 60°-os. Számítsa ki a paralelogramma területét!
2012. máj. 15. 19:27
 1/2 anonim ***** válasza:
74%
2 darab egybevágó háromszögre esik szét az átló mentén elvágva a parallelogrammát, így a terület: 2*(8*12*sin(60 fok)/2)=2*(8*12*sqrt(3)/2/2)=83.14 cm^2. Használtam sz T=a*b*sin(gamma)/2 képletet (háromszögre).
2012. máj. 15. 19:33
 2/2 anonim ***** válasza:

A paralelogramma területét kétféleképpen lehet kiszámolni, vagy a T=a*ma vagy a T=a*b*siny


Jelen esetben az utóbbival célszerű számolni, hiszen adott a két oldal hossza és a közbezárt szögük.

Ezek alapján így oldjuk meg a feladatot:

T=8*12*sin60

T=83,14cm^2

2012. máj. 15. 20:02