Hiányoztam egy Matekóráról, eléggé lemaradtam?


Hiányoztam egy Matekóráról mert Kressz Vizsgára kellett menjek és ez alatt eléggé előre rohantak és csak fogom a fejemet.

Lenne itt két feladat, nem értem egyiket sem, valaki tudna segíteni benne? Legalább had lássam át kész állapotban és talán úgy rájövök a logikájára


1. Ha elhelyezünk egy bankban 180 000 Ft-ot évi 7%-os kamatra, és a kamat is kamatozik 10 éven át, akkor 10 év múlva mekkora összeghez jutunk?


2. Egy pénzintézet évi 6%-os kamatot ad annak, aki 8 évre leköti a pénzét. Mekkora haszonhoz jut 8 év múlva az, aki most 500 000 Ft-ot tesz be a bankba?



2016. okt. 3. 17:13
 1/7 A kérdező kommentje:
Természetesen pontozok is :)
2016. okt. 3. 17:14
 2/7 anonim ***** válasza:

1.)

Kamatos kamat képletbe be kell helyettesíteni.

t0=180.000

p=7

n=10


t10=180.000((100+7)/100)^10=180.000*1,07^10=354.087,24


2.)

Ha jól értelmezem, itt a 6%-os kamat 8 évre jár. Tehát csak simán ki kell számolni az 500.000 6%-át és azt hozzáadni az 500.000-hez. (=500.000*1.06)

500.000*1,06=530.000

2016. okt. 3. 17:39
 3/7 A kérdező kommentje:

Ennyi lenne az egész?

Vagy ez csak egy gyors leírás? :)

Ha valaki letudná kicsit részletezni megköszönném! :)

2016. okt. 3. 17:46
 4/7 anonim ***** válasza:

Igen, ennyi az egész. :) Nem maradtál le semmiről.

Ha érted a százalékszámítást, akkor ez se fog gondot okozni.

2016. okt. 3. 18:03
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A második feladatban is ÉVI 6%-os kamat szerepel, tehát ott is a kamatos kamatot kell számítani!
2016. okt. 3. 18:34
 6/7 anonim ***** válasza:

Igaz, elkerülte a figyelmem. :S

Ott is ugyanúgy behelyettesítesz a képletbe.

p=6

n=8

t0=500.000


t8=500.000*((6+100)/100)^8=796.924,04

2016. okt. 3. 19:26
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek, a nap hősei vagytok!! :)
2016. okt. 3. 19:55