1) sin ((abs (x)/x)-(x/abs (x))=?
2) Mutassa meg, hogy sin 10°*sin 30°*sin 50°*sin 70°=1/16
3) Mutassa meg, hogy sin 20°*sin 40°*sin 80°= gyök3/8
Előre is köszönöm a fáradozásaitokat!
2013. febr. 3. 14:40
1/1 DudoloPocok válasza:
1 sin((abs(x/x)-x/abs(x))=
abs(x/x)=1
x/abs(x)= 1,vagy -1
1/a sin(1-(-1))=sin2
1/b sin(1-1)=sin0 =0