Két bizonyításos és egy számításos matek példa? Tudnátok segíteni a levezetésében, beteg voltam és így nagyon lemaradtam?


1) sin ((abs (x)/x)-(x/abs (x))=?


2) Mutassa meg, hogy sin 10°*sin 30°*sin 50°*sin 70°=1/16


3) Mutassa meg, hogy sin 20°*sin 40°*sin 80°= gyök3/8


Előre is köszönöm a fáradozásaitokat!


2013. febr. 3. 14:40
 1/1 DudoloPocok ***** válasza:

1 sin((abs(x/x)-x/abs(x))=


abs(x/x)=1

x/abs(x)= 1,vagy -1


1/a sin(1-(-1))=sin2

1/b sin(1-1)=sin0 =0

2013. febr. 3. 14:49