1. Határozzuk meg az a és b oldalú téglalap alakú kartonból készíthető maximális térfogatú felül nyitott doboz adatait!
2.Határozzuk meg azt a maximális térfogatú téglatestet, amelynek felülete 100 területegység!
2016. okt. 2. 14:05
2/2 anonim válasza:
1. Legyenek a doboz szélessége, hosszúsága és magassága x, y,z, Ekkor 2z+x=a, 2z+y=b, x*y*z → max.
x=a-2z, y=b-2z, (a-2z)*(b-2z)*z→ max.
Minthogy z korlátos, egy "fejre állított" parabola csúcsa lesz a megoldás.
2. Könnyen belátható, hogy az a téglalap lesz maximális térfogatú, amelynek minden oldala egyenlő, azaz kocka.
Ekkor 2(xy+xz+zy)=100, x*y*z → max. Azaz x = köbgyök(100/6).