A feladat ez konkrétan:f(x)=(x-2)^2+3
Nagyjából meg van, hogy hogyan kell, csak a zárójeles résszel vagyok bajban. Ugye a kitevő 1 és ebből kell kivonni 1-et, de akkor 0 lesz a kitevőben. Ilyen létezik, hogy x a 0. hatványon?
2016. szept. 30. 16:17
1/5 anonim válasza:
2(x-2)*(x-2)' = 2(x-2)*(1-0) = 2(x-2)
2/5 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2016. szept. 30. 16:49
3/5 A kérdező kommentje:
Még egy kérdés:az létezik, hogy a 2. deriváltja is ugyan ez legyen?
2016. szept. 30. 17:46
4/5 anonim válasza:
Nem.
f''(x) = (f'(x))' = (2(x-2))' = 2*(x-2)' = 2 * (x'-2') = 2 * (1 - 0) = 2
5/5 anonim válasza:
Minden konstans deriváltja nulla.
Hatványok deriváltja:
f(x) = x^y, ahol y nem nulla.
f'(x) = yx^(y-1)
Innen meg már fejből is kijön, hogy 2x - 4