Ezt a feladatot hogy kell lederiválni?


A feladat ez konkrétan:f(x)=(x-2)^2+3


Nagyjából meg van, hogy hogyan kell, csak a zárójeles résszel vagyok bajban. Ugye a kitevő 1 és ebből kell kivonni 1-et, de akkor 0 lesz a kitevőben. Ilyen létezik, hogy x a 0. hatványon?


2016. szept. 30. 16:17
 1/5 anonim ***** válasza:
2(x-2)*(x-2)' = 2(x-2)*(1-0) = 2(x-2)
2016. szept. 30. 16:35
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2016. szept. 30. 16:49
 3/5 A kérdező kommentje:
Még egy kérdés:az létezik, hogy a 2. deriváltja is ugyan ez legyen?
2016. szept. 30. 17:46
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem.

f''(x) = (f'(x))' = (2(x-2))' = 2*(x-2)' = 2 * (x'-2') = 2 * (1 - 0) = 2

2016. szept. 30. 17:58
 5/5 anonim ***** válasza:

Minden konstans deriváltja nulla.


Hatványok deriváltja:

f(x) = x^y, ahol y nem nulla.

f'(x) = yx^(y-1)


Innen meg már fejből is kijön, hogy 2x - 4

2016. szept. 30. 19:06