A feladat: Egy autó egyenletesen növeli a sebességét 6 m/s-ról 20m/s-ra, mialatt 70 m utat fut be. Számítsuk ki a gyorsulását!
Előre is köszönöm!
2016. szept. 28. 16:32
1/4 anonim válasza:
v1 = 6 m/s
v2 = 20m/s
s = 70m
_________
a = ?
delta v = v2 - v1 = 12 m/s
t = s/v = 70m : 14 m/s = 5s
a = delta v : delta t = 14 m/s : 5s = 2,8 m/s2
3/4 anonim válasza:
Ezekkel az adatokkal visszaellenőrizve 6 m/s*5s+2,8m/s2/2*5s*5s=65 m...
4/4 anonim válasza:
Mert nem deltav kell, hanem közepes sebesség.