A feladat: Egy autó egyenletesen növeli a sebességét 6 m/s-ról 20m/s-ra, mialatt 70 m utat fut be. Számítsuk ki a gyorsulását!

Előre is köszönöm!


2016. szept. 28. 16:32
 1/4 anonim ***** válasza:

v1 = 6 m/s

v2 = 20m/s

s = 70m

_________

a = ?

delta v = v2 - v1 = 12 m/s

t = s/v = 70m : 14 m/s = 5s

a = delta v : delta t = 14 m/s : 5s = 2,8 m/s2

2016. szept. 28. 16:58
 2/4 anonim ***** válasza:
* v2 - v1 = 14 m/s
2016. szept. 28. 16:59
 3/4 anonim ***** válasza:
Ezekkel az adatokkal visszaellenőrizve 6 m/s*5s+2,8m/s2/2*5s*5s=65 m...
2016. szept. 28. 17:45
 4/4 anonim ***** válasza:
Mert nem deltav kell, hanem közepes sebesség.
2016. szept. 28. 17:54