Nem értem a kémiát! 3 mol vízben (színtiszta H2O) hány db vízmolekula van, hány gramm és mennyi a térfogata?

Kérlek magyarázatot is írjatok, köszönöm!

2016. szept. 29. 17:28
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

1 molban 6*10 a 23-on db (nem tudok felső indexbe írni) vízmolekula van, tehát 3 molban 3*6*10 a 23-on=18*10 a 23-on db molekula van.


2H (2 g)+ 1O (16 g)=18 gramm * 3= 54 gramm


A víz sűrűsége 1 g/köbcentiméter, tehát 54 köbcentiméter a térfogata.

2016. szept. 29. 17:50
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Rengeteget segítettél.
2016. szept. 29. 17:57