Kérlek magyarázatot is írjatok, köszönöm!2016. szept. 29. 17:28
1/2 anonim válasza:
1 molban 6*10 a 23-on db (nem tudok felső indexbe írni) vízmolekula van, tehát 3 molban 3*6*10 a 23-on=18*10 a 23-on db molekula van.
2H (2 g)+ 1O (16 g)=18 gramm * 3= 54 gramm
A víz sűrűsége 1 g/köbcentiméter, tehát 54 köbcentiméter a térfogata.
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Rengeteget segítettél.
2016. szept. 29. 17:57