Hány gramm kén-trioxid keletkezik 25g SO2 és 6g O2-ből kiindulva?

2016. jún. 28. 18:24
 1/1 Arp Du ***** válasza:

2SO2 + O2 -> 2SO3

S atomtömege: 32 g/mol

O atomtmege: 16 g/mol


SO2 moláris tömege: 64 g/mol

kiindulási SO2: 25g / 64g/mol =0,39mol


O2 moláris tömege: 32 g/mol

kiindulási O2: 6g / 32g/mol =0,19mol


0,19mol O2 és 2*0,19=0,38mol SO2 tud reagálni (az O2 elfogy),

2*0,19=0,38mol SO3 keletkezik


SO3 moláris tömege: 80 g/mol

0,38mol *80g/mol =30,4g SO3 keletkezik

2016. jún. 29. 10:08