A kémiaházimban kérném a segítségeteket.
Előre is köszönöm.
2014. nov. 20. 17:47
1/2 Silber válasza:
M(S)=32 g/mol
M(SO2)=64 g/mol
S + O2 -> SO2
n(S)=m(S)/M(S)=640/32=20 mol
1 mol S hatására keletkezik 1 mol SO2
20 mol S hatására keletkezik 20 mol SO2
m(SO2)=n(SO2)*M(SO2)=20*64=1280 g SO2
2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ! ;)
2014. nov. 20. 18:56