Mennyi SO2 keletkezik 640 gramm S elégetésekor?


A kémiaházimban kérném a segítségeteket.

Előre is köszönöm.



2014. nov. 20. 17:47
 1/2 Silber ***** válasza:

M(S)=32 g/mol

M(SO2)=64 g/mol


S + O2 -> SO2


n(S)=m(S)/M(S)=640/32=20 mol

1 mol S hatására keletkezik 1 mol SO2

20 mol S hatására keletkezik 20 mol SO2


m(SO2)=n(SO2)*M(SO2)=20*64=1280 g SO2

2014. nov. 20. 18:13
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ! ;)
2014. nov. 20. 18:56