Hány gramm víz keletkezik 80 gramm metán tökéletes égésekor?

2016. szept. 20. 17:08
 1/2 E1992 ***** válasza:

Égési egyenlet:

CH4+2O2=CO2+H2O


1 mol metán 16g--> 80g metán: 80/16=5mol


1 mol metán égésekor 18 g víz keletkezik (ez egy mol víz tömege),

5 mol metán égésével 5*18 g víz keletkezik: 90g víz

2016. szept. 20. 21:05
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon-nagyon szépen köszönöm :)
2016. szept. 21. 15:02