Légyszi magyarázatot is írjatok. Előre is köszönöm!2010. ápr. 24. 13:33
1/1 anonim válasza:
Itt most arról van szó, hogy a repülőnek a kérdéses pillanatban már van kezdősebessége így mozgási energiája is, tehát a megoldás a következő:
Adatok felvétele:
t=2s (idő)
s=40m (idő alatt megtett út)
a=10m/s^2 (szabadesés értéke)
Kérdés:
E(mozg1)/E(mozg0)=x
Mire van szükségünk a feladat megoldásához:
s=v(0)*t+a/2*t^2
v(1)=v(0)+a*t
E(mozg)=1/2mv^2
és konkrétan:
1. egyenletet átrendezve
v(0)=(s-a/2*t^2)/t=(40-10/2*2^2)/2=20/2=10m/s
v(0)=10m/s
v(1)=v(0)+a*t=10+10*2=30m/s
v(1)=30m/s
E(mozg1)/E(mozg0)=x
E(mozg1)=E(mozg0)*x
1/2mv(1)^2=1/2mv(0)^2*x /*2
mv(1)^2=mv(0)^2*x /*1/m (m#0)
v(1)^2=v(0)^2*x
x=v(1)^2/v(0)^2=30^2/10^2=900/100=9
x=9
Tehát a válasz a mozgási energiája 9-szeresére nött a repülőgépnek.
E(mozg1)=1/2mv(0)^2
E(mozg2)=1/2mv(1)^2