Az alábbi matekpéldák megoldását leírná nekem valaki?


1.Határozd meg az x , y értékét ha 2x= -kettő ötöd, és y+kettő harmad=egy harmad.(bocsi hogy betűvel ítam de így jobban látszik)

2.Határoszd meg x, értékét ha

x:a 2 számlálójú, 1-nél kisebb pozitív törtek közül a legnagyobb

Nagyon köszönöm a segítőkész válaszokat


2016. szept. 28. 16:28
 1/2 vurugya béla ***** válasza:

1.

x=-1/5

y=-1/3


2.

x=2/3

2016. szept. 28. 23:14
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon nagyon köszönöm jár a zöld pacsi
2016. szept. 29. 05:38