8 az 5-x ediken = 7 az x-5 ödikennel
Előre is köszönöm a segítséget. :)
2016. szept. 27. 15:26
1/2 anonim válasza:
8^5/8^x=7^x/7^5
8^5*7^5=8^x*7^x (keresztbe szorzás)
(8*7)^5=(8*7)^x
Alapok azonosak ezért
x=5
2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm. :)
2016. szept. 27. 15:48