Mi a megoldás ennél az egyenletnél?


8 az 5-x ediken = 7 az x-5 ödikennel

Előre is köszönöm a segítséget. :)



2016. szept. 27. 15:26
 1/2 anonim ***** válasza:
67%

8^5/8^x=7^x/7^5

8^5*7^5=8^x*7^x (keresztbe szorzás)

(8*7)^5=(8*7)^x

Alapok azonosak ezért

x=5

2016. szept. 27. 15:40
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm. :)
2016. szept. 27. 15:48