Előre is köszi a segítséget :)2016. szept. 15. 23:31
1/4 anonim válasza:
Sajnos telóról nem tudok gyökjelet írni, ezt nézd el nekem.
(1+gyök2+gyök3)^2=1^2+gyök2^2+gyök3^2=1+2+3=6
2/4 anonim válasza:
elsőnek ne higyj, totál hülyeséget írt
3/4 anonim válasza:
Ebben az esetben érdemes két számot egynek venni, ekkor a tanult képlet alapján szétbonthatuk; én most az 1+gyök(2)-t veszem, ekkor
=(1+gyök(2))^2+2*(1+gyök(2))*gyök(3)+gyök(3)^2, innen szerintem már te is be tudod fejezni.
4/4 tatyesz válasza:
És így?
(1+√2+√3)*(1+√2+√3) = 1*1+1*√2+1*√3+√2*1+...+√3*√3
Minden tagot minden taggal összeszorzunk.