Ezen hogy lehet elvégezni a hatványozást? (1+√2+√3) ^2?

Előre is köszi a segítséget :)

2016. szept. 15. 23:31
 1/4 anonim ***** válasza:
0%

Sajnos telóról nem tudok gyökjelet írni, ezt nézd el nekem.

(1+gyök2+gyök3)^2=1^2+gyök2^2+gyök3^2=1+2+3=6

2016. szept. 16. 00:02
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
elsőnek ne higyj, totál hülyeséget írt
2016. szept. 16. 00:52
 3/4 anonim ***** válasza:

Ebben az esetben érdemes két számot egynek venni, ekkor a tanult képlet alapján szétbonthatuk; én most az 1+gyök(2)-t veszem, ekkor


=(1+gyök(2))^2+2*(1+gyök(2))*gyök(3)+gyök(3)^2, innen szerintem már te is be tudod fejezni.

2016. szept. 16. 01:25
 4/4 tatyesz ***** válasza:

És így?


(1+√2+√3)*(1+√2+√3) = 1*1+1*√2+1*√3+√2*1+...+√3*√3


Minden tagot minden taggal összeszorzunk.

2016. szept. 16. 09:25