Matek - a parcialis tortekre valo osztast, hogyan lehet a legegyszerubben elvegezni - megkapni az A, B, . Ket?


pl. ilyen jott ki

5/6 = A*(x +1/3) + B*(x + 1/2)


2016. ápr. 9. 17:06
 1/3 anonim ***** válasza:

A*x+1/3*A+B*x+B*1/2=5/6


Mivel x nincs a másik oldalon ezért az x-ek együtthatói nullával egyenlőek.


A+B=0

és

A* 1/3 + B* 1/2 = 5/6


Egyik egyenletből kifejezzed az ismeretlent és beírod a másikba.

2016. ápr. 9. 18:02
 2/3 anonim ***** válasza:

Ennyire egyszerű törtnél a kérdésnek sincs értelme. Itt van egy tört, aminél már érdekes:

[link]

2016. ápr. 9. 18:05
 3/3 A kérdező kommentje:
koszonom
2016. ápr. 10. 13:10