pl. ilyen jott ki
5/6 = A*(x +1/3) + B*(x + 1/2)
2016. ápr. 9. 17:06
1/3 anonim válasza:
A*x+1/3*A+B*x+B*1/2=5/6
Mivel x nincs a másik oldalon ezért az x-ek együtthatói nullával egyenlőek.
A+B=0
és
A* 1/3 + B* 1/2 = 5/6
Egyik egyenletből kifejezzed az ismeretlent és beírod a másikba.
2/3 anonim válasza:
Ennyire egyszerű törtnél a kérdésnek sincs értelme. Itt van egy tört, aminél már érdekes:
3/3 A kérdező kommentje:
koszonom
2016. ápr. 10. 13:10