Vagy ugyanaz jönne ki csak nehezebb módon?2015. szept. 28. 16:16
1/3 anonim válasza:
Remélem nem mondok hülyeséget:
Át tudod rendezni az egyenletet így:
integrál(u'*v) = u*v - integrál(u*v')
integrál(u'*v) + integrál(u*v') = u*v
integrál(u*v') = u*v - integrál(u'*v)
Amiből látszik, hogy mindegy, melyiket minek választod.
2/3 anonim válasza:
... és az adott helyzet alapján lehet eldönteni melyiket melyiknek választod
3/3 Tom Benko válasza:
Sehonnan. Melyiket kényelmesebb integrálni és melyiket deriválni. Vannak javaslatok, mondjuk \ln{x} inkább deriválandó, e^x meg inkább integrálandó, de nincs általános szabály.