Parciális integrálásra tanultunk egy olyan képletet, hogy: integrál (u'*v) =u*v-integrál (u*v').. Egy példán honnan tudom, hogy melyik az u' és melyik a v?

Vagy ugyanaz jönne ki csak nehezebb módon?

2015. szept. 28. 16:16
 1/3 anonim ***** válasza:

Remélem nem mondok hülyeséget:


Át tudod rendezni az egyenletet így:

integrál(u'*v) = u*v - integrál(u*v')

integrál(u'*v) + integrál(u*v') = u*v

integrál(u*v') = u*v - integrál(u'*v)


Amiből látszik, hogy mindegy, melyiket minek választod.

2015. szept. 28. 16:22
 2/3 anonim ***** válasza:
... és az adott helyzet alapján lehet eldönteni melyiket melyiknek választod
2015. szept. 28. 21:52
 3/3 Tom Benko ***** válasza:
Sehonnan. Melyiket kényelmesebb integrálni és melyiket deriválni. Vannak javaslatok, mondjuk \ln{x} inkább deriválandó, e^x meg inkább integrálandó, de nincs általános szabály.
2015. szept. 29. 10:28