PLS valaki eltudná magyarázni ezt? (MATEK)


(gyökalatt7 + 3)*(2+3*gyökalatt7)

(2*gyökalatt3-1)*(3+ gyökalatt3)


Nagyon megköszönöm a segítséget :) ....Matekhoz hülye vagyok :(



2016. szept. 11. 19:37
 1/5 anonim ***** válasza:
De most mi a feladat? Bizonyítsuk be, hogy a kettő egyenlő, vagy mennyi az eredmény vagy mi?
2016. szept. 11. 19:39
 2/5 A kérdező kommentje:
Mennyi az eredmény :)
2016. szept. 11. 20:01
 4/5 anonim ***** válasza:
Miért nem lehet pls nélkül, magyarul megkérdezni?...
2016. szept. 18. 08:03
 5/5 vurugya béla ***** válasza:

(gyökalatt7 + 3)*(2+3*gyökalatt7) = 2*gyökalatt7 + 3*gyökalatt7*gyökalatt7 + 3*2 + 3*3*gyökalatt7 =

= 2*gyökalatt7 + 3*7 + 6 + 9* gyökalatt7 = 27 + 11*gyökalatt7


merthogy:

gyökalatt7 * gyökalatt7 = 7

2016. szept. 18. 23:04