(gyökalatt7 + 3)*(2+3*gyökalatt7)
(2*gyökalatt3-1)*(3+ gyökalatt3)
Nagyon megköszönöm a segítséget :) ....Matekhoz hülye vagyok :(
2016. szept. 11. 19:37
1/5 anonim válasza:
De most mi a feladat? Bizonyítsuk be, hogy a kettő egyenlő, vagy mennyi az eredmény vagy mi?
2/5 A kérdező kommentje:
Mennyi az eredmény :)
2016. szept. 11. 20:01
3/5 anonim válasza:
4/5 anonim válasza:
Miért nem lehet pls nélkül, magyarul megkérdezni?...
5/5 vurugya béla válasza:
(gyökalatt7 + 3)*(2+3*gyökalatt7) = 2*gyökalatt7 + 3*gyökalatt7*gyökalatt7 + 3*2 + 3*3*gyökalatt7 =
= 2*gyökalatt7 + 3*7 + 6 + 9* gyökalatt7 = 27 + 11*gyökalatt7
merthogy:
gyökalatt7 * gyökalatt7 = 7