Valaki eltudná érthetoen magyarázni a matekot?


Szorzatot vagy tortet tartalmazó egynlotlenseg

egyenlotlensegrendszer

abszolút erteket tartalmazo egyenlet


2016. jún. 19. 11:16
 1/4 anonim ***** válasza:
ezeken nincs mit magyarázni, gyakorolni kell
2016. jún. 19. 11:28
 2/4 A kérdező kommentje:
Ez hasznos.......
2016. jún. 19. 13:38
 3/4 Arp Du ***** válasza:

Ha vannak feladatok azon lehet megmutatni/megtanulni a megoldást és gyakorolni.


Ha szorzás/osztás van, először azt kell elvégezni, és azok után lehet összeadni/kivonni.

Amikor mindkét oldalt negatív számmal szorzod vagy osztod, akkor az egyenlőtlenség megfordul pl. > helyett < lesz


Abszolút értéknél két eset van, amiket külön meg kell oldani

pl. abszolútérték[x-2] (bocs függőleges vonalat nem tudok írni csak ilyet[])

1.eset x-2>0 , elhagyod az absz.érték jelet mert nem változtat semmin

2.eset x-2<0 , -(x-2)-t írsz az absz.érték helyett


(egyenlőtlenség-rendszert nem tudom

egyenlet-rendszert meg lehet oldani, ha ugyanannyi ismeretlen van ahány egyenlet

pl. 2 egyenlet 2 ismeretlen

x+y=10

x*y=16

1.egyenletet átrendezed: x=10-y

2.egyenletbe behelyettesítesz x helyére: 10-y(*y)=16

ezt megoldod: 10y-y^2-16=0 (másodfokú egyenlet) y=valami

1.egyenletbe y-t behelyettesíted x=megkapod)

2016. jún. 19. 16:03
 4/4 A kérdező kommentje:
Koszi :)
2016. jún. 19. 18:30