Panni a december havi zsebpénzének 3/7 részéből ajándékokat vesz, negyedrészét elkölti az iskolai büfében. A maradék pénz felét félreteszi, másik felét pedig kölcsönadja kisöccsének. Összesen mennyi pénze volt?


a. A pénzének hányadrészét teszi félre Panni?

b. Mennyi pénze volt decemberben, ha az iskolai büfében 1400 Ft-ot költött el?

c. Mennyi pénzt adott a kisöccsének?



2016. szept. 11. 11:52
 1/1 anonim ***** válasza:

a) 1-3/7-1/4 = 19/28 -> 19/56-od részét teszi félre.

b) 1400 / (1/4) = 5600 Forintja volt decemberben.

c) 5600 * 19/56 = 1900 Forintot adott.

2016. szept. 11. 22:19