a. A pénzének hányadrészét teszi félre Panni?
b. Mennyi pénze volt decemberben, ha az iskolai büfében 1400 Ft-ot költött el?
c. Mennyi pénzt adott a kisöccsének?
2016. szept. 11. 11:52
1/1 anonim válasza:
a) 1-3/7-1/4 = 19/28 -> 19/56-od részét teszi félre.
b) 1400 / (1/4) = 5600 Forintja volt decemberben.
c) 5600 * 19/56 = 1900 Forintot adott.