3 kérdést kaptunk feladatként, megpróbáltam megoldani őket, de nem sikerült :( Ha esetleg valaki tudna segíteni, azt nagyon megköszönném!

A feladatok:


1) Egy termék előállítása során a nyersanyag 5,4%-a lesz hulladék. Mennyi termék keletkezik 350 kg nyersanyagból?

2) Mennyi nyersanyagból keletkezik 450 kg termék?

3) Hány % lenne a veszteség, ha 534 kg nyersanyagból 519 kg termék keletkezne?



2016. szept. 7. 18:27
 1/2 anonim ***** válasza:

1) 350 * 0,054 = 18,9

350 - 18,9 = 331,1


2) 450 = a nyersanyag 94,6%-a

450 / 94,6 = 4,7568

4,7568 * 100 = 475,68

ellenőrzés: 475,68 - 475,68 * 0,054 = 450


3) 519 / 534 = 0,9719

1 - 0,9719 = 0,0281 = 2,8% (egy tizedesre kerekítve)

2016. szept. 7. 19:26
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!!! :)

A 2)-nál a 450=94,6% az hogyan jött ki?

2016. szept. 13. 17:13