6X^2+2X-11=0 hány gyöke van és milyen előjelűek a gyökök (egyenlet megoldása nélkül)?


Eddig arra jutottam, hogy a diszkrimináns 268, tehát nagyobb mint 0 ezért 2 különböző gyöke van.

A viéte formulával lehet elvileg megállapítani, hogy milyen az előjelük, x1+x2= -2/6 és x1 x x2= -11/6. Akkor ahhoz, hogy szorzásnál negatív előjelű eredmény legyen 2 különböző tényező kell. Akkor különböző előjelűek?


2016. szept. 7. 17:47
 1/1 anonim ***** válasza:
Csak a szorzatból derül ki egyértelműen, hogy azonosak vagy különbözőek-e az előjelek. Ebben az esetben x1*x2=c/a=(-11)/6, tehát biztos, hogy különböző előjelűek lesznek. Ha a hányados pozitív, akkor vagy mindkettő pozitív, vagy mindkettő negatív, ekkor kell hozzányúlni a másik formulához; két pozitív szám összege biztos, hogy pozitív, és két negatívé biztos, hogy negatív.
2016. szept. 7. 18:00