Iszonyat hülye vagyok a matekhoz, egyszerűen próbálkozok, de fogalmam sincs mi a megoldás.. :D Egyenlet rendszer, behelyettesítő módszer..
2x-y=5
x+y=4
Valaki segítene nekem?:)
2016. szept. 4. 18:02
1/3 gov0len válasza:
Kifejezed az egyik egyenletből az egyik ismeretlent és a kifejezettet behelyettesíted a másik egyenletbe, a kifejezett ismeretlen helyére.
2/3 anonim válasza:
Egyébként ha nem ragaszkodunk a behelyettesítéses módszerhez akkor a két egyenlet összeadása úgy adja magát.
3x=9 --> x=3; és akkor már csak az x+y=4 -ből látszik hogy y=1.
3/3 anonim válasza:
2x – (4 – x) = 5
2x – 4 + x = 5
3x = 9
X = ?