Iszonyat hülye vagyok a matekhoz, egyszerűen próbálkozok, de fogalmam sincs mi a megoldás.. :D Egyenlet rendszer, behelyettesítő módszer..

2x-y=5

x+y=4

Valaki segítene nekem?:)


2016. szept. 4. 18:02
 1/3 gov0len válasza:
100%
Kifejezed az egyik egyenletből az egyik ismeretlent és a kifejezettet behelyettesíted a másik egyenletbe, a kifejezett ismeretlen helyére.
2016. szept. 4. 18:08
 2/3 anonim ***** válasza:

Egyébként ha nem ragaszkodunk a behelyettesítéses módszerhez akkor a két egyenlet összeadása úgy adja magát.

3x=9 --> x=3; és akkor már csak az x+y=4 -ből látszik hogy y=1.

2016. szept. 4. 18:11
 3/3 anonim ***** válasza:

2x – (4 – x) = 5

2x – 4 + x = 5

3x = 9

X = ?

2016. szept. 4. 18:17