Christi kérdése:

Hogy a francba kell megcsinálni? (kémia)

Hány molekulát és atomot tartalmaz 3,4 g ammónia(NH3)?
2012. szept. 24. 19:51
 1/4 Alenn válasza:

Először is adva van:

m(NH3)-3,4 g

Kiszámítani:

N(NH3)-? (molekulák száma)

N(N)

N(H)

Számítás:

először is kell a moltömeg: M(NH3)= 14+3*1=17 g/mol

ebből az anyagmennyiséget egy képlettel: n=m/M= 3,4g/17g/mol= 0,2mol

ebből a molekulák száma: N(NH3)= 0,2*6,02*10^23=1,204*10^23

Ebből N atom: N(N)=0,2*1*6,02*10^23= 1,204*10^23

És H atomok: N(H)= 0,2*3*6,02*10^23= 3,612*10^23


A szöveges részt nem muszáj írni. /-törtvonal


Remélem segítettem.

2012. szept. 24. 20:13
 2/4 A kérdező kommentje:
NAGGGGYOOOON KÖSZÖNÖM!!!!!
2012. szept. 24. 20:16
 3/4 Alenn válasza:
Szívesen ha nem értesz valamit nyugodtan írj privit :)
2012. szept. 24. 20:18
 4/4 anonim ***** válasza:

Amúgy minden ilyen feladat pofon egyszerű:


Nézed a képletet, mengyelejev táblából kinézed a moláris tömegét minden összetevőnek.


Majd összeadod a képlet alapján és ki is jön, hogy 1 MOL ammónia tömege mennyi.


Ezután kiszámolod, hogy a 3,4gramm az hanyad része az egy MOL-nak.


És mivel 1 MOL 6*10^23-on atom, már csak be kell szorozni.

2012. szept. 24. 21:07