x2 (x a négyzeten) -x-12 másodfokú kifejezés szorzatalakja? (gyöktényezős alakja)

2016. szept. 4. 11:09
 1/4 anonim ***** válasza:

(x+a)(x+b) = x2 + (a+b)x + ab


innen

a + b = -1

ab = -12


az elsobol kifejezed a-t es berakod a masodikba

a*(a+1) = 12

a2 + a - 12 = 0

ezt megoldod es kapsz 2 erteket a-nak, majd azokbol b-nek

2016. szept. 4. 11:47
 2/4 A kérdező kommentje:
nem értem.. :( de azért köszönöm.. ment a zöld !
2016. szept. 4. 15:33
 3/4 anonim ***** válasza:

gyöktényezős alak:

a(x-x1)(x-x2)

megoldóképlettel kiszámolod a gyökeit és beírod a képletbe

gyökök:x1=4

x2=-3

(x-4)(x+3)

2016. szept. 4. 16:27
 4/4 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm!!!
2016. szept. 4. 18:48