x2 (x a négyzeten) -x-12 másodfokú kifejezés szorzatalakja? (gyöktényezős alakja)2016. szept. 4. 11:09
1/4 anonim válasza:
(x+a)(x+b) = x2 + (a+b)x + ab
innen
a + b = -1
ab = -12
az elsobol kifejezed a-t es berakod a masodikba
a*(a+1) = 12
a2 + a - 12 = 0
ezt megoldod es kapsz 2 erteket a-nak, majd azokbol b-nek
2/4 A kérdező kommentje:
nem értem.. :( de azért köszönöm.. ment a zöld !
2016. szept. 4. 15:33
3/4 anonim válasza:
gyöktényezős alak:
a(x-x1)(x-x2)
megoldóképlettel kiszámolod a gyökeit és beírod a képletbe
gyökök:x1=4
x2=-3
(x-4)(x+3)
4/4 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm!!!
2016. szept. 4. 18:48