Matematikai, szöggfügényes problémában segítség?


Mennyi a cos^2α értéke, ha tgα = 1/5?


Valaki egy rövid levezetéssel segítene kérem?


2016. szept. 3. 13:20
 1/4 anonim ***** válasza:

Rajzolj egy derékszögű háromszöget aminek a szemköti befogója 1 szög melleti befogója 5 így tg(alfa)1/5

pitagorasszal kiszámolható hogy az átfogó

1^2+5^2=c^2=gyök26

Ezáltal a cos(alfa)=5/gyök26 és a

cos^2alfa=25/26

2016. szept. 3. 14:05
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!! Ment a zöld, nem is gondoltam, hogy ez ennyire egyszerű lesz így.
2016. szept. 3. 14:07
 3/4 anonim ***** válasza:
Szivesen bár lehet hogy létezik egy bonyolultabb megoldás is azt nem tudom
2016. szept. 3. 14:44
 4/4 anonim ***** válasza:

Algebrai úton:


tg^2=sin^2/cos^2. Mivel sin^2=1-cos^2, ezért


tg^2=(1/cos^2)-1, amiből cos^2=1/(1+tg^2). Ebből 25/26 jön ki, vagyis ami geometriai úton.

2016. szept. 3. 19:32