Mennyi a cos^2α értéke, ha tgα = 1/5?
Valaki egy rövid levezetéssel segítene kérem?
2016. szept. 3. 13:20
1/4 anonim válasza:
Rajzolj egy derékszögű háromszöget aminek a szemköti befogója 1 szög melleti befogója 5 így tg(alfa)1/5
pitagorasszal kiszámolható hogy az átfogó
1^2+5^2=c^2=gyök26
Ezáltal a cos(alfa)=5/gyök26 és a
cos^2alfa=25/26
2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!! Ment a zöld, nem is gondoltam, hogy ez ennyire egyszerű lesz így.
2016. szept. 3. 14:07
3/4 anonim válasza:
Szivesen bár lehet hogy létezik egy bonyolultabb megoldás is azt nem tudom
4/4 anonim válasza:
Algebrai úton:
tg^2=sin^2/cos^2. Mivel sin^2=1-cos^2, ezért
tg^2=(1/cos^2)-1, amiből cos^2=1/(1+tg^2). Ebből 25/26 jön ki, vagyis ami geometriai úton.