Fizikában problémában kéne segíteni. Sajna hiányoztam, nem tudom hogy kell?


vékony falon áthaladó ólomlövedék sebessége 400m/sról 280 m/sra csökken. hány celsius fokkal emelkedik a lövedék hömérséklete ha az általa felvet hő a mozgási energiaveszteség fele? az ólom fajhője 130 J/kg*celsius.

és légyszi magyarázzátok el hogyan csináltátok.


2009. okt. 7. 14:46
 1/4 anonim ***** válasza:

A mozgási energiaveszteség: W=1/2*m*(v[1]-v[2])^2

Ebből W=7200m, aminek a fele W[fele]=3600m

Tehát 3600m*J energia van az ólom felmelegítésére.

3600m=C*m*deltaT

Innen T=27,7°C

Remélem jó lett az eredmény.

2009. okt. 7. 20:43
 2/4 anonim válasza:
mit lógsz órákrol teeeeee
2010. aug. 13. 00:45
 3/4 anonim válasza:
hát az szar ugy mert te se leszel fizikus akár mennyire akartál
2010. aug. 13. 00:45
 4/4 anonim ***** válasza:

–ΔEm/2 = ΔQ,

(1/2*m*v1^2 – 1/2*m*v2^2)/2 = m*c*ΔT,

ΔT = (v1^2 – v2^2)/(4*c) = ((400 m/s)^2 – (280 m/s)^2)/(4*130 J/kg/°C) ≈ 157 °C.


Lett belőled végül fizikus?

2019. febr. 18. 12:53