vékony falon áthaladó ólomlövedék sebessége 400m/sról 280 m/sra csökken. hány celsius fokkal emelkedik a lövedék hömérséklete ha az általa felvet hő a mozgási energiaveszteség fele? az ólom fajhője 130 J/kg*celsius.
és légyszi magyarázzátok el hogyan csináltátok.
2009. okt. 7. 14:46
1/4 anonim válasza:
A mozgási energiaveszteség: W=1/2*m*(v[1]-v[2])^2
Ebből W=7200m, aminek a fele W[fele]=3600m
Tehát 3600m*J energia van az ólom felmelegítésére.
3600m=C*m*deltaT
Innen T=27,7°C
Remélem jó lett az eredmény.
3/4 anonim válasza:
hát az szar ugy mert te se leszel fizikus akár mennyire akartál
4/4 anonim válasza:
–ΔEm/2 = ΔQ,
(1/2*m*v1^2 – 1/2*m*v2^2)/2 = m*c*ΔT,
ΔT = (v1^2 – v2^2)/(4*c) = ((400 m/s)^2 – (280 m/s)^2)/(4*130 J/kg/°C) ≈ 157 °C.
Lett belőled végül fizikus?