az a feladat, hogy az elsőhöz leírták a szabályt és a második képlethez nekünk kell írni szabályt! örülnék, ha valaki segítene! köszönöm
2010. dec. 9. 18:51
1/4 anonim válasza:
Különbség köbe megoldható úgy, hogy vesszük az első tag köbét minusz háromszor első tag négyzete szor második tag plusz háromszor első tagszor második tag négyzete minusz második tag köbe.
2/4 anonim válasza:
csak ki kell cserélni a pluszt minuszra, amúgy ugyan az, mint az elsőnél. azért jó, hogy mi nem tanultunk ilyet, csak megmondták, hogy ott a képlet a függvénytáblázat nemtomhányadik oldalán, próbáljuk meg megjegyezni :D
3/4 anonim válasza:
Igazából nem értem, hogy mi a probléma, le van vezetve rendesen.
(a-b)^3 átírhatod [a+(-b)]^3 -re mivel +-=- ezzel visszavezetted az első képletre ami meg le van írva, hogy hogyan keletkezik.
(a+b)^3=első tag köbe + (Pascal háromszög adott sora képzi az együtthatókat, binomiális tétel) 3*első tag négyzete*második tag+3*elsőtag*második tag négyzete+második tag köbe
(a-b)^3= ugyan az mint az elöbb, csak azt jegezd meg, hogy váltakozó előjellel adjuk össze a tagokat:
a^3-3*a^2*b+3*a*b^2-b^3
A lényeg az, hogy a kitevője csökken onnantól kezdve ahányadikra emeled, ezesetben 3 2 1 0 és b kitevője pedig nő 0 1 2 3
4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2010. dec. 9. 19:16