Szögfüggvény-valaki segítene?


Van egy torony. A torony árnyéka kétszer olyan hosszú, mint maga a torony. Mekkora a napsugaraknak a talajjal bezárt beesési szöge.


Addig eljutottam, hogy ez tangens lesz (szerintem). És ugye a szög melletti befogónk 2x, a szöggel szemközti befogónk simán x. és akkor tangens-alfa=x/2x. De nem igazán értem hogy kell rendezni ezt az egyenletet (ebben mindig rossz voltam.) az x-ek kiüthetik egymást? xd


segítsetek kérlek én síkhülye vagyok matekból



2016. aug. 27. 21:44
 1/2 dq ***** válasza:

igen, az x-ek kiütik egymást.


Próbáld meg megoldani 1 méteres földbe szúrt botra, és egy 100 méteres valódi TV-toronyra, és nézd meg, hogy miket kapsz.


Az kell majd neked, hogy tangensalfa=x/2x=1/2.

Ha van függvénytáblád, akkor megkeresheted a táblázatban, hogy minek a tangense 1/2.

(ha nincs, akkor számológépen lesz olyan gombod, ami azt tudja hogy elárulja hogy egy adott tangens melyik szöghöz tartozik. Kérd meg a tanárod, hogy mutassa meg, hogy hívod elő)

2016. aug. 27. 21:55
 2/2 A kérdező kommentje:
igen megneztem a tablazatban meg a gepemen pedig shift-el kellett beutni ^^ es koszonom
2016. aug. 28. 11:03