1920=c*(1+5%)-c

a zarojel a 3adikon van

a c kell kiszamolni


2010. ápr. 19. 19:24
 1/7 anonim ***** válasza:
Egy fokkal értelmesebben pls, mi van a -3-on? =/
2010. ápr. 19. 19:29
 2/7 anonim válasza:
a zarojel :P
2010. ápr. 19. 19:31
 3/7 A kérdező kommentje:

igen az egesz zarojel

1920 =c szor(1+5%)minusz c

2010. ápr. 19. 19:36
 4/7 anonim ***** válasza:

1920=c*(1+5%)-a harmadikon-c

Így néz ki a feladat?

2010. ápr. 19. 19:52
 5/7 anonim ***** válasza:

Bocsi csak most olvastam el amit írtál.

Itt van az egyenlet megoldása:


1920 =c szor(1+5%)minusz c


C*(1+5%)-c=1920

C*(1+0,05)-c=1920

C*1,05-c=1920

1,05c-c=1920

0,05c=1920

C=38.400


Tá-dá! :) Ha valamit még nem értesz akkor csak írd :) Az azér meg kérdezném: Hány éves vagy, hova jársz suliba?


15/L

2010. ápr. 19. 19:57
 6/7 anonim ***** válasza:
És a köbgyök hol maradt?
2010. ápr. 20. 15:36
 7/7 anonim ***** válasza:
Azt írta, hogy az nincs (legalábbis a kommentjében)
2010. ápr. 23. 00:26