Hogy kell itt a 2. feladatot megcsinálni?


[link]


hogy lett az abszolútértékjelen belül az a tört olyan? és miért fordul meg a relációs jel?


2016. aug. 7. 22:08
 1/1 anonim ***** válasza:

Abszolútértéken belül:

Egyszerűen közös nevezőre hozol. A közös nevező pedig a két nevező szorzata lesz.

(2n-1)/(5n+2) - 2/5 =

[5(2n-1)-2(5n+2)]/[5(5n+2)] =

[10n-5-10n-4/[5(5n+2)] =

-9/[5(5n+2)]


A relációs jel pedig nem fordult meg, csak fordítva lett felírva az egyenlőtlenség...

178/5 < n

ez ugyanaz, mint

n > 178/5

2016. aug. 8. 00:33