Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Matek valószínűségszámításos...

Matek valószínűségszámításos feladat?

Figyelt kérdés

Jövőhéten írom a kisérettségit matekból, de ez a valószínűségszámítás nekem nem megy.

Most ezzel a feladattal próbálkoztam:

"Ági, Béla, Feri és Juli moziba mennek, egymás melletti jegyük van. Hány féleképpel ülhetnek le, ha Ági és Feri mindenképpen egymás mellé szeretnének ülni?"

Igazából a menete érdekelne vagy a képlet vagy valami...

Köszönöm


2010. ápr. 17. 17:21
 1/5 A kérdező kommentje:

bocsi lenne még egy másik is:

menniy víz van 400 g 93%-os etilalkoholban?

Ne haragudjatok, az ilyen feladat a másik gyengém amit soha nem értettem.

köszi mégegyszer

2010. ápr. 17. 17:25
 2/5 anonim ***** válasza:

Az alkoholos feladat: 93%-os alkohol azt jelenti, hogy az egész 93%-a alkohol. 400g 93%-a: 400*0,93 = 372 g alkohol, a maradék 28g (400g-372g) víz.

Ugyanez másképp: ha a 400g 93%-a alkohol, akkor a maradék 7 %-a víz. 400 g 7%-a: 400*0,07= 28 g

2010. ápr. 17. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 czibles ***** válasza:

ágit és ferit 1 embernek tekinted. akkor 3an mennek moziba és 3! féleképpen tudnak leülni. de ági és feri ha helyet cserél úgy is jó tehát: 2*3!=12

12 féle képpen tudnak ülni.

2010. ápr. 17. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat, igyekszem minél több ilyen feladatot csinálni a kisérettségiig :)
2010. ápr. 17. 17:50
 5/5 anonim ***** válasza:

"mennyi víz van 400 g 93%-os etilalkoholban?"


Ez kicsit szívatós, mert nem mindegy, hogy tömeg- vagy térfogatszázalék a megadott érték, mert ha tömegszázalék, akkor az első megoldás a helyes. Ha viszont térfogatszázalék, akkor szükséges az oldat hőmérséklete és a sűrűségi mutatók is ahhoz, hogy pontosan meghatározható legyen. Ha nincs kikötve én tuti, hogy jelezném a feladatban, hogy a megadott adatok alapján csak tömegszázalékként értelmezhető a százalék ahhoz, hogy eredményre vezessen a feladat.

2010. ápr. 17. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!