Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mire jó a differenciálegyenlet...

Mire jó a differenciálegyenlet? Mit tudunk vele számolni?

Figyelt kérdés

nem házi de itt talán kapok rá választ. Sajnos a fizikában egyre többször használjuk, de még nem tanultuk...ezért sajna nem értem az anyagot. Kérlek segítsetek.

Egyetemre járok és ezeknek az egyenleteknek a megoldását csak ezután fogjuk valamikor megtanulni, de arra már túl késő lesz, mert nagyon lemaradok fizikából.


2010. ápr. 16. 19:47
 1/7 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
47%

Egyetemre jársz, fizikát tanulsz, használjátok is, de nem tudod mire jó?

Furcsa.

2010. ápr. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
50%
A differenciálszámítás a matematika azon ága, amely vizsgálja, hogy függvények hogyan változnak néhány (esetleg az összes, de legalább egy) független változó változására. A differenciálszámítás fő tárgya a derivált. Egy függvény adott pontban vett deriváltja megmutatja, hogy a függvény a pont környezetében hogyan viselkedik. Egyváltozós valós-valós függvénynél (valós számokhoz valós számokat rendelünk, síkban többnyire ábrázolható) a pontbéli derivált egyenlő az adott pontban húzott érintő meredekségével (kivétel ez alól az inflexiós pont). Általánosságban egy függvény deriváltja megmutatja az adott függvény tárgyalt pontjában való legjobb lineáris közelítését. ( Vikipédia)
2010. ápr. 16. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A differenciálegyenlet összefüggést ad meg a függvény és deriváltja között.

Fizikában a derivált lehet sebesség, vagy gyorsulás. Parciális differenciálegyenletekkel a különféle hatások terjedése modellezhető.

2010. ápr. 17. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
52%
Tudod, hogy kell deriválni?
2010. ápr. 17. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

vicces vagy utolsó. Képzeld tudok deriválni is, integrálni integrálni is, de sajnos csak jövőben lesz olyan tantárgyunk, hogy differenciálegyenletek.

Nem értem, hogy miért kell ilyen lenézőnek lenni.

2010. ápr. 18. 11:09
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Mindentők függetlenűl a kérdés teljesen jogos volt. A matematika oktatásban alapvető hibának tartom, hogy a tanárok nem vetnek kellő hangsúlyt az adott számolási módszer szükségességére. Hogy miért volt szükség a használatára, és hogyan fejlődött ki az elmélete. Sokan még azzal sincsenek tisztába, hogy mire való a terület és kerületszámítás, vagy a trigonometria. Bemagolják a szabályokat, de nem tudják mit csinálnak. TKP az "apróbetűs részre gondolok. Amit inkább dupla szélességgel, és nagysággal kellene nyomtatni
2010. ápr. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Silber ***** válasza:
100%

"Tudod, hogy kell deriválni?"


Ez szerintem egy teljesen helyénvaló kérdés. Nem tudjuk hogy mennyi idős vagy, mit tanulsz, így jogos volt. A felettem néhánnyal értekező hozzászólás tele van a derivált fogalmával, és ha esetlen nem mérnöki/műszaki karos vagy, nem sokat érthettél volna belőle. Ez nem lenézés volt szerintem (én egy 3. személy vagyok, nem a hozzászóló).

2010. ápr. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!