Log5 (x+2) =0 Mi a megoldás?

2010. ápr. 16. 17:21
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

0=log5(1)

tehát log5(x+2)=log5(1)

a log5 fv kölcsönösen egyértlmű ezért:

x+2=1

2010. ápr. 16. 17:33
 2/4 anonim ***** válasza:
x=-2
2010. ápr. 17. 00:06
 3/4 anonim ***** válasza:

Az első megoldás jó. LOG defincíciója: logab=c és a^c=b,

tehát

5^0=x+2

1=x+2

x=-1

2010. ápr. 17. 10:17
 4/4 anonim ***** válasza:
Tied a hangszóró. a -1 a helyes megoldás. ( és nem az " 1" Engem a nagy 5 ös kevert meg. Azt vettem valami értéknek. Ha viszont az érték, akkor az X+2=0 stb.
2010. ápr. 18. 13:44