Hogy kell megoldani ezt a példát?


Milyen számjegyek kerülhetnek az egyes betűk helyére? (Az azonos betűk azonos, a különböző betűk különböző számjegyeket jelölnek.)


ABCDE

BCDE

CDE

DE

+ E

---------

AAAAA


2010. ápr. 15. 20:14
 1/5 anonim ***** válasza:

5*E + 4*10*D + 3*100*C + 2*1000*B + 10000*A= x


AAAAA=11111*A= 5*E + 4*10*D + 3*100*C + 2*1000*B + 10000*A


1111*A = 5*E+ 40*D + 300*C + 2000*B= x - 10000*A

A= x/1111 - 10000/1111 * A=x/1111 - (9egész 1/1111 *A)



5/1111 * E + 40/1111*D + 300/1111*C +2000/1111*B + (9egész 1/1111 *A) - (9egész 1/1111*A) = A



eddig jutottam.. nem tudom tovább :(.. hátha valaki ezekből ki tud hozni vmit..

2010. ápr. 15. 20:48
 2/5 anonim ***** válasza:

ABCDE+BCDE+CDE+DE+E=AAAAA " -AAAAA -E


ABCDE+BCDE+CDE+DE-AAAAA=E



ABCD(ABCDE+BCDE+CDE+DE-AAAAA)+BCD(ABCDE+BCDE+CDE+DE-AAAAA)+CD(ABCDE+BCDE+CDE+DE-AAAAA)+D(ABCDE+BCDE+CDE+DE-AAAAA)-AAAAA=(ABCDE+BCDE+CDE+DE-AAAAA)


(ABCDE+BCDE+CDE+DE-AAAAA) legyen egyenlő 1 el



ABCD1+BCD1+CD1+D1-AAAAA=1 " -A


BCD1+BCD1+CD1+D1-2AAAAA=1 " BCD1 Legyen X


2X+CD1+D1-2AAAAA=1 "-2x


CD1+D1-2AAAAA=1-2X " -1


CD1+D1-2AAAAA-1=2X " / 2



CD1+D1-2AAAAA-1

--------------- = X = BCD1

2



visszahelyettesítve ebbe


BCD1+BCD1+CD1+D1-2AAAAA=1



CD1+D1-2AAAAA-1

---------------

2


+

CD1+D1-2AAAAA-1

---------------

2

+

CD1+D1-2AAAAA=1 " *2



CD1+D1-2AAAAA+CD1+D1-2AAAAA+2(CD1+D1-2AAAAA)=2


" legyen

CD1+D1-2AAAAA = A


A+A+2A=1


3A=1


A=1

-

3



Kb ennyire futotta ma este :)

2010. ápr. 15. 22:48
 3/5 anonim ***** válasza:
Mellesleg marhára le se lehet írni rendesen a levezetést :D
2010. ápr. 15. 22:50
 4/5 anonim ***** válasza:
A = egy harmad, ha jól gondoltam..
2010. ápr. 15. 22:53
 5/5 A kérdező kommentje:

Húha..... XD

Köszönöm a válaszokat!! :))

2010. ápr. 16. 19:11