Egy szám 2/3 részének a 75%-a 90. Melyik ez a szám?

Sziasztok. Matekból lehet szorgalmit csinálni ötösért és ezt a feladatot nem tudom megcsinálni. Valaki érti?? A számítás is kéne. A válaszokat előre is köszönöm. :)

2016. júl. 14. 10:16
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

gondolkozzunk visszafelé:


valaminek a 75%-a, az a háromnegyedet jelenti

vagyis négy egységből hármat, ami 90

akkor egy egység 30, s ezért a négy egység 120


ez pedig valaminek a 2/3-a

hasonlóan az előzőhöz, a felének a 3-szorosát vehetjük, ami 180



ugyanez egyenlettel:


x*2/3*3/4=90


3-mal lehet egyszerűsíteni:


x*2/4=90


így a keresett szám 180

2016. júl. 14. 10:21
 2/2 anonim ***** válasza:
x*2/3 *75/100 =90
2016. júl. 14. 18:36