Hogy kell megoldani ezt a fizika feladatot?


Az áramkörben egy 1,2 k ohm-os és egy 2k ohm-os (kilo ohm) ellenállás van sorba kapcsolva.Az 1,2k ohm-os ellenállás 2 végpontja között 6v a feszültség.Mekkora feszültséget mérhetünk a 2k ohm-os ellenállás 2 végpontja között?Mekkora a feszültsége az áramforrásnak?Mekkora az eredő ellenállás?Mekkora az áramerősség?


Idáig jutottam el:

R1=1,2k ohm=1200 ohm

R2=2k ohm=2000 ohm

U1=6v

U2=?

I=?

Re=?



Re=R1+R2=1200 ohm + 2000 ohm

Re=3200ohm


(A soros kapcsolásnál a feszültség: U=U1+U2. De ha csak az U1 van megadva,akkor hogy tudom kiszámítani a másik kettőt?

A soros kapcsolásnál az áramerősség: R=U/I. De amíg az U-t nem tudom kiszámolni,addig az áramerősséget sem.)


Légyszives segítsetek!Hogy kell megoldani?


2010. ápr. 15. 16:36
 1/3 anonim ***** válasza:
91%

soros kapcsolásnál mind a kettőn ugyanaz az árramerősség folyik át. (mivel csak egy úton mehet)

ismert U1 és R1 ebből kijön az I1 ez ugyanaz mint az I2 (aza csak I van) ebből kijön az U2 és szinte meg is van oldva a feladat. :)

2010. ápr. 15. 16:54
 2/3 A kérdező kommentje:

hú:)

köszi szépen:D

el is felejtettem,hogy az I1=I2-vel:D

2010. ápr. 15. 16:58
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

soros kapcsolás esetén az egy ellenállásra eső feszültség arányos az ellenállással!

U1/U2=R1/R2

U1/6v= 1200/2000

U1/6v= 0,6

U1= 3,6


U=U1+U2

U=3,6v + 6v

U=9,6v


I=U/R

I=9,6v/ 3200 ohm

I=0,003


Ne felejts el értékelni!:-D

2010. ápr. 15. 17:04