A 3. ábra felhasználásával írjátok fel mindegyik közlekedési eszköz mozgásának egyenletét! Határozzátok meg a teherautó és a kerékpár, a személyautó és a kerékpár találkozásának idejét és helyét! Valaki segítsen :S

itt az ábra : [link]


2011. szept. 13. 16:55
 1/2 anonim ***** válasza:

Teherautó és kerékpár találkozása:

Együtt ugye 1200 métert kell megtenniük.

Legyenek azonosak a mértékegységek!

A teherautó sebessége így 20 m/s

s = v * t

5 m/s * t s + 20 m/s * t s = 1200 m

5t m + 20t m = 1200 m

5t + 20t = 1200

25t = 1200

t = 48


A másikat meghagyom neked.

2011. szept. 13. 17:04
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi
2011. szept. 13. 17:16