Nyolcosztályos gimiben hatodikos a gyerekem és rendszeresen úgy jön haza, hogy nincs leckéjük. Matekból pl ezt elég durvának tartom, hogy lehetne másképp gyakorolni. Máshol is ez a tendencia, vagy sikerült egy vacak sulit választanunk?
2007. nov. 14. 21:29
1/9 anonim válasza:
Szerintem ez tanárfüggő, de elég rosszha ezt csinálja.
Igaz, én 10-es gimis vagyok, nekem meg rengeteg a házim, és ezzel nem hinném hgy csak én lennék így egyedül.
Talán nem is a sulival, hanem inkább a tanárral lehet a gond. Szerintem egy fogadóórán meg kéne beszélni vele a dolgot, aztán vagy változtat vagy nem :)
2007. nov. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
2/9 anonim válasza:
én is 10-es vagyok... szívesen járnék abba az iskolába!! nálunk elég sok leckét adnak, de ezzel engem meg egy csomó osztálytársamat nem veszik rá a tanulásra (mégis jó jegyeink vannak), az a kevés aki meg ír leckét nálunk, az gyakorolna magától is
2007. nov. 15. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
3/9 anonim válasza:
Sajnos nem jó dolog szerintem sem. De túlterhelni sem jó a gyermekeket. Véleményem szerint vannak tantárgyak, amikből nem kellene rendszeresen leckét adni, inkább csak annyit, hogy tanulják meg a szabályokat, az anyagot. DE vannak amikből nem fordulhatna elő, hogy nincs lecke. Ezek közé sorolom a matematikát, pont a gyakorlás, rögzítés, megértés miatt. Ezt a problémát nem lehet kivetni az iskolára inkább csak a tanárra. Matematikából a házinál arra kell figyelni, hogy csak olyan feladat legyen amit az órán vettek (esetleg előtte). Azt tudom ajánlani, hogy ha továbbra sem ad a tanár leckét, hogy egy másik füzetben csinálja meg a gyermeke azokat a feladatokat amik megegyeznek az óraival, de azt időhiány miatt kihagyták az órán. Ha ilyen nincs akkor ugyanazt a feladatot más számokkal (ekkor viszon először Önnek is meg kell oldani, hogy megoldható-e a feladat az új adatokka.)
2007. nov. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
4/9 anonim válasza:
Szintén 10.-es gimis vagyok.Nekem is rengeteg házit adnak fel, és rengeteget kell tanulnunk.Van, hogy a matek tanárom, (aki matekból doktorált és magyarázni esetleg úgy tud, hogy egy egyetemista fogja fel) simán felad egy oldalt az érettségire felkészítős tankönyvből. Mondani se kell, hogy feladatonként min.15feladat.
Tanára válogatja...
Szerintem is a tanárral van a gond.Helyes lenne fogadóórára bemenni, vagy esetleg több szülöt megkérdezni mi a véleményük és aztán közösen beszélni a tanárral.
2007. nov. 16. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
5/9 anonim válasza:
Biztos hogy nincs házi feladat? Én jövőre érettségizem, de azért még emlékszem, hogy bizony amit nem volt muszály megcsinálni otthon, azt sosem vettem házi címén, elvégre ha elég reggel megírni (pláne ha több mint 20 perccel az első óra előtt beér a diák), azt nem írom meg otthon, ergó nem HÁZIfeladat... Persze ez hibás okfejtés, tudom, de nekem mindig bőven sok volt a suli meg otthon átolvasni a dolgokat, szóval hamar megtanultam szortírozni... Esetleg ha nem érti a példákat, sem fog nekiállni otthon ha olyan beállítottságú...
2007. nov. 18. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
6/9 anonim válasza:
Nálunk áltslános iskolában a házi az órai munka maraványa volt többnyire a házi.Nah most nekem matekból sosem volt...no de nem is lesz mindenkiből mérnök.Amúgy most matekot tanítok,és amit a diákoknál látok,az az,h nem az az egyetlen tanár.A diákjaim rendesen felírják a házi számokat,mert tudják,h azt az órát nem ússzák meg gyakorlás nélkül.De szintén 10.es kislány,és nem kap matek házit.(mondjuk fizikát sem)Ha nem kap házit,és rosszak a jegyei,akkor ülj le mellé és gyakorolj vele!Ha jók a jegyei,akkor ő tudja,h mit csinál.
2007. nov. 23. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
7/9 anonim válasza:
Nekem személy szerint a mostani az 5.matektanárom,de eddig mindegyik adott házit,ugyanis egy jó tanár szokott adni,hogy gyakoroljunk,rögzítsük magunkban. Persze ilyenkor nem mindig örülünk neki,de sokkal jobb ha ad,mert így kiderül,h mi megy jól és mi kevésbé,meg gyakorlás után azért jobban mennek a feladatok! Szerintem is kéne a tanárral beszélni, magamból kiindulva ugyanis így még kevésbé fog menni a matematika,mintha gyakorolna. :)
2007. nov. 23. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
8/9 anonim válasza:
Nem akarok vádaskodni, de sokszor mennek úgy haza a gyerekek hogy nincs házi, és mégis volt! Én is többször eljátszottam és a szünetben a WCben írtam meg. Szerintem érdemes lenne egy szülőin vagy fogadóórán rákérdezni a tanárnál hogy tényleg nem szokott házi feladatot adni (elsősorban: matek, fizika, kémia, esetleg magyar, nyelv tárgyakból) vagy egy osztálytárs szüleinél, nem mintha nem bízna az ember a gyerekében, de ez tényleg furcsa.
2008. jan. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
9/9 anonim válasza:
Nálunk is ugyan ez van de szerintem kérdezünk a suliban így értjük.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!