Határozd meg b1-et ha b1/b4=1/8 és b2=3. Először hogy tudom meghatározni a q-t? Köszönöm ha elmagyarázzátok.:)

2016. jún. 18. 09:29
 1/3 anonim ***** válasza:

b4=b1*q^3 --> b1/b1*q^3=1/8

b2=b1*q --> b1*q=3


Ezt oldd meg ezt a 2 ismeretlenes egyenetrendszert.

2016. jún. 18. 10:22
 2/3 anonim ***** válasza:

Ugyanaz, másként leírva:

[link]

2016. jún. 18. 10:35
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm,így megértettem!
2016. jún. 18. 10:49