Állócsigán átvetett kötél egyik végén 8 kg, a másik végén 10 kg tömegű test van. Hogyan mozog ez a két testből álló rendszer? ( A súrlódás, a kötél és a csiga tömege elhanyagolható. )


2016. jún. 7. 15:38
 1/1 anonim ***** válasza:

m1g-m2g=(m1+m2)a

a=2m/s (g=10m/s2)

Tehàt enyyivel gyorsul a 10 kg felé.

2016. jún. 8. 19:13